Gdzie schować ważne dokumenty?

Biuro jest miejscem, w którym wszystko powinno być odpowiednio zorganizowane – wkradający się chaos do dokumentów może spowodować pomyłki różnej natury. Chaos jest przeciwieństwem dobrze pracującego biura i powinien zostać możliwie szybko wyeliminowany. Jednym z elementów wyposażenia biura są szafy na dokumenty – dzięki nim właśnie pracownicy mogą utrzymać porządek i sprawić, aby nic nie ginęło.

Szafa to klucz do organizacji

Szafa na dokumenty pozwala na odpowiednią ich organizację, a organizacja to już podstawa sukcesu. Uporządkowanie dokumentów pozwala na znacznie podniesienie komfortu pracy, pozwala też na zaoszczędzenie pracownikom stresu – nie muszą oni nerwowo szukać konkretnych egzemplarzy, gdyż dzięki szafkom na dokumenty mają je wszystkie posegregowana według intuicyjnych kluczy. Uporządkowane dokumenty powinny być priorytetem każdego biura – to świadczy o profesjonalizmie i jakości świadczonych usług. Dzięki temu biuro może sprawnie funkcjonować, a pracownicy nie muszą się martwić, iż coś zginie.

Szafa na dokumenty – podstawowe informacje

Firma Gaudia zajmuje się sprzedażą wyposażenia dla firm, w swojej ofercie ma również takie produkty jak szafy na dokumenty. Szczególnie ważnym elementem biura jest szafa na dokumenty niejawne, albowiem ich przechowywanie obarczone jest pewnymi specjalnymi wytycznymi. Szafy na dokumenty niejawne, a więc szafy metalowe klasy A są szafami do przechowywania dokumentów określanych jako poufne. Szafy takie najczęściej zawierają takie rzeczy, jak choćby: akta osobowe, ważne pieczątki, sprzęt firmowy czy inne przedmiotów wymagające szczególnej ochrony. Szafy metalowe na akta występują w kilku podstawowych szerokościach takich jak: 700, 900, 1000, 1200, 1300 mm. Firma Gaudia oferuje także szafy certyfikowane w klasie A, które służą do przechowywania dokumentów mogących mieć wielkość A3. Dodatkowo, Gaudia prowadzi także sprzedaż szaf wzmocnionych serii ST z certyfikatem klasie A, które jako szafy na dokumenty poufne mogą zostać określone jako szafy pancerne. Produkty takie wykonane są z grubszej (1,5-2 mm) blachy, dzięki czemu są trwalsze i cięższe niż szafy z klasy podstawowej. Szafy takie często znajdują się we wszelakiego rodzaju instytucjach publicznych.

Szafy do przechowywania dokumentów – rodzaje produktów

W firmie Gaudia zakupić można takie przedmioty, jak:
– szafy na dokumenty klasy B (czyli na dokumenty tajne),
– szafy na dokumenty klasy S1 (szafy przeznaczone do składowania dokumentów niejawnych, czyli takich z klauzulą „tajne”),
– szafy na dokumenty S2 i 0 (do składowania dokumentów oznaczonych klauzulą „ściśle tajne”)
– szafy metalowe na akta klasy C (przeznaczone do trzymania dokumentów niejawnych o klauzuli „ściśle tajne”),
– sejfy i szafy ognioodporne (producenci: Valberg, Metalkas) dostępne dla klientów w różnych klasach.

Dlaczego przechowywanie dokumentów w odpowiednich szafach jest ważne?

Bezpieczeństwo informacji i przetwarzania danych osobowych to szereg procedur pozwalających zminimalizować ryzyko utraty danych lub dostanie się ich w niepowołane ręce. RODO wprowadziło też pewne standardy kontroli i zabezpieczeń mających zwiększyć ochronę danych osobowych. Za wszelkie zaniedbania w tym zakresie grozi odpowiedzialność karna. Należy zatem chronić dokumenty przed utratą, uszkodzeniem, udostępnieniem osobom nieupoważnionym,
zabraniem przez osobę nieuprawnioną. Z pomocą w tym celu przychodzą szafy na dokumenty firmy Gaudia.